22 Baza Lotnictwa Taktycznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
10 lutego 2021
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wyróżnił żołnierza 22.BLT
We wtorek 9 lutego br., szef MON w dowód uznania wyróżnił 26 żołnierzy Wojska Polskiego za czyny, które przyczyniły się do ratowania życia i zdrowia w sytuacji zagrożenia. Wśród nich znalazł się żołnierz 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego plut. Adrian Żukowski.

- Bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale przede wszystkim wyjątkowy etos, zaangażowanie, odwaga, chęć pomocy innym, nawet z narażeniem życia. Jesteście zawsze wierni przysiędze, którą składaliście przystępując do wojska, a więc krzywda innych jest dla Was bardzo jasnym znakiem, który powoduję, że reagujecie, że niesiecie pomoc - podkreślił szef MON.

- Swoją postawą pokazaliście jak powinien zachowywać się żołnierz Wojska Polskiego. Stąd też nasi koledzy i stąd młodsi, którzy przychodzą do Wojska Polskiego wiedzą, że tak właśnie należy się zachować w sytuacji trudnej. Mógłbym powiedzieć, że Panów czyny są wyjątkowe - ta wyjątkowość dla żołnierzy Wojska Polskiego jest czymś zupełnie oczywistym - powiedział minister.

Plut. Adrian Żukowski w czerwcu 2020 roku w sytuacji zagrożenia życia zachował zimną krew i pomógł sąsiadowi. Tak relacjonował zdarzenie świadek, Pan Andrzej Żurawski: „…w dniu 22 czerwca 2020 r. około godz. 18-tej miał miejsce wypadek. Pan Henryk, były żołnierz, wchodząc po schodach do własnego mieszkania, z niewiadomych przyczyn przewrócił się do tyłu uderzając głową o posadzkę. Jego stan okazał się ciężki. Pomocy udzielił mu plut. Adrian Żukowski reanimując poszkodowanego do czasu przybycia karetki pogotowia. Dzięki udzielonej fachowej pomocy, nasz sąsiad nie stracił życia. Prosimy o docenienie takich ludzi niosących bezinteresowną pomoc, której każdy może potrzebować któregoś dnia…”.

Żołnierz za swą wzorową postawę został po zdarzniu wyróżniony przez Dowódcę 22.BLT płk. pil. Mirosława Zimę.

generuj pdf
go-up
Kontakt

22 Baza Lotnictwa Taktycznego
17-go Marca 20
82-200 Malbork
tel. 261536200
fax. 261536275
22blt.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP